Wałdowo

Niewielka osada położona na obrzeżach Ostródy nieopodal trasy S7 nad jeziorem Drwęckim, którego powierzchnia wynosi 880ha, a głębokość 22m).

Na wschód, a zwłaszcza północ rozciągają się rozległe obszary leśne o zróżnicowanym drzewostanie, przeważnie iglastym. Teren pagórkowaty z jeziorkami śródleśnymi.

(kliknij na obrazek, żeby przenieść się do GoogleMaps)

OW Bajka

Ośrodek Wypoczynkowy Bajka znajduje się pośród urozmaiconych lasów bezpośrednio nad jeziorem Drwęckim w odległości ok. 4km od Ostródy – to  2,7ha ogrodzonego częściowo zalesionego terenu.

Ośrodek posiada bogatą infrastrukturę: wydzielone kąpielisko z piaszczystą plażą i własnym ratownikiem, pomost, boiska sportowe, plac zabaw, sprzęt turystyczno-sportowy (m. in. kajaki i rowery), świetlicę ze sprzętem audiowizualnym, wiaty-namioty i miejsce na ognisko oraz sprzęt biwakowy. Na terenie ośrodka działa ambulatorium z całodobową opieką medyczną.

Uczestnicy zakwaterowani są w dwupokojowych domkach 4-6 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia kadry znajdują się bezpośrednio przy kwaterach dziecięcych.

Dużym atutem jest kuchnia serwująca cztery posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) w formie stołu szwedzkiego. Dla głodomorów będą dokładki. To wszystko w wolno stojącym budynku z kuchnią i stołówką.

(kliknij na obrazek, żeby przenieść się do Galerii)