Ocypel

Miejscowość turystyczna w sercu Borów Tucholskich położona na południowym krańcu województwa pomorskiego w powiecie starogardzkim w gminie Lubichowo.

Malownicze, znane ze swej czystości tereny o unikalnym mikroklimacie gwarantują wyśmienity wypoczynek na łonie przyrody. Urokliwe sosnowe lasy idealnie nadają się do organizowania gier, rajdów i wycieczek. Wspaniale uzupełnia walory okolicy piękne jezioro Ocypel Wielki o powierzchni ok. 110ha.

ocypel-mapa-mala2
Słoneczna Republika

To sprawdzona, jedna z większych nad jeziorem Ocypel Wielki, baza wypoczynkowa – 6ha ogrodzonego i monitorowanego terenu leśnego.

Ośrodek posiada bezpośredni dostęp do czystego jeziora i bogatą infrastrukturę: wydzielone kąpielisko z własnym ratownikiem, boiska sportowe, sprzęt turystyczno-sportowy (m. in. kajaki), świetlicę ze sprzętem audiowizualnym, wiaty-namioty i miejsca obozowe oraz sprzęt biwakowy. Na terenie ośrodka działa ambulatorium z całodobową opieką medyczną.

Uczestnicy zakwaterowani są w murowanych domkach 4-6 osobowych wyposażonych w łóżka piętrowe z kompletem pościeli i kocami, szafę, stolik i krzesła. Wydzielone węzły sanitarne składają się z wc, pryszniców i umywalek. Pomieszczenia kadry znajdują bezpośrednio przy kwaterach dziecięcych.

Dużym atutem jest szefowa kuchni serwująca cztery urozmaicone posiłki dziennie, stół szwedzki, a dla głodomorów dokładki. To wszystko w wolno stojącym wydzielonym budynku kuchni i stołówki.

ocypel_teren1

ocypel_kwatera1

ocypel_teren2